V sobotu 14. 6. 2014 se na naší větrné elektrárně v Banticích u Znojma po dvouleté přestávce opět uskutečnil Den otevřených dveří. Akce se konala, jako každoročně, v rámci světového dne větru a za podpory evropské větrné asociace EWEA a za podpory České společnosti pro větrnou energii ČSVE. Akci samozřejmě podpořili i výrobci technologií, v našem případě společnost VESTAS, která dodala zajímavé informační a upomínkové předměty pro návštěvníky. Kromě toho dostali návštěvníci i informační materiály a upomínkové předměty od provozovatele větrné elektrárny, společnosti W.E.B.

Za spolupráci také děkujeme obci Bantice, která nám na akci zapůjčila stoly a lavice a pomohla nám s informační kampaní.

Asi 120 návštěvníků, kteří se Dne otevřených dveří zúčastnili, se mohlo podívat do větrné elektrárny – i když jen do spodního patra, protože výstup nahoru do strojovny je z bezpečnostních důvodů zakázán. Dále se mohli zeptat na vše, co je o větrné energii zajímá. Připraveny pro ně byly informační banery, na kterých se mohli dozvědět například i to, z čeho se skládá cena energie, kterou platí domácnosti za svou spotřebu.

Kromě získaných informací se návštěvníci mohli také zdarma občerstvit, nabízela se káva, limonáda, čerstvé koláčky a párky.

Pro děti byl připraven skákací hrad, který dodala společnost EON a téměř všechny děti využili i nabídky malování na obličej, takže nám kolem elektrárny běhala spousta kočiček, tygříků, batmanů atd.